Ćwiczenia z partnerem treningowym to doskonałe rozwiązanie, jeśli dokucza Ci nieustanny brak motywacji do treningu. W takiej sytuacji warto znaleźć sobie osobę, która uwielbia ćwiczyć i najchętniej robiłaby to niemal codziennie. Taki pasjonat treningów szybko wyciągnie Ciebie z domu i nie przyjmie żadnych wymówek, nawet najnowszego odcinka Twojego ukochanego serialu. Inną zaletą ćwiczenia z partnerem treningowym jest to, że może on pomagać Ci w trakcie bardziej skomplikowanych ćwiczeń, na przykład wyciskania rekordowych ciężarów i stanowić asystę, choćby podczas martwych ciągów. Masz też do kogo się odezwać i pożalić się, kiedy trening nie będzie tak efektywny, jak byś tego oczekiwał.

Ćwiczenia w samotności to z pewnością bardziej popularna opcja. Wystarczy założyć słuchawki, puścić ulubioną muzykę – najlepiej taką, która skutecznie Cię motywuje i dodaje Ci energii – i można w 100% skupić się na ćwiczeniach. Nikt nie będzie Cię rozpraszał, a Ty nie będziesz musiał odpowiadać na pytania czy zaczepki. Ćwiczenia w słuchawkach to prawie jak wizyta na pustej siłowni. Inną korzyścią jest to, że w przeciwieństwie do treningu z partnerem, możesz w całości skupić się na ćwiczeniach. Nie będziesz rozpraszał się pogawędką, plotkami czy pytaniami partnera o to, jak wykonać kolejne ćwiczenia. Niestety, trening w samotności ma też swoje wady – jeśli potrzebujesz asysty, musisz poprosić o nią inną osobę.

Reasumując, zarówno samotny trening, jak i ćwiczenia z partnerem mają swoje wady i zalety. Ty najlepiej wiesz, w jakich warunkach lubisz ćwiczyć!