Zastanawiasz się, w jaki sposób zwiększyć swoją motywację do treningu, ale niestety kolejne metody zawodzą? Wiele osób decyduje się na spore inwestycje w treningi – kupują karnety na pół roku, zaopatrują się w specjalne stroje na siłownię, buty, sprzęt grający i słuchawki, a przede wszystkim w specjalne suplementy. Chociaż suplementy diety wcale nie muszą być drogie, taki wydatek z pewnością sprawi, że będziesz miał większą motywację do ćwiczeń.

Suplementy dobiera się na podstawie celów treningowych, które sobie wyznaczyłeś. Jeśli planujesz zrzucić zbędną tkankę tłuszczową, z pewnością sprawdzą się spalacze tłuszczu. Jeżeli natomiast chcesz zwiększyć swoją siłę i masę mięśniową, warto zaopatrzyć się w BCAA, kreatynę, glutaminę czy argininę. Cele treningowe są bardzo zróżnicowane. Może po prostu chcesz zadbać o swoją kondycję? W takiej sytuacji z pewnością warto kupić kompleksy witamin lub preparaty z żeń-szeniem, które poprawią Twoją witalność i dodadzą Ci energii w każdym wieku!

Oczywiście suplementacja powinna być starannie przemyślana, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z aktywnością fizyczną. Chaotyczne stosowanie suplementów diety nie przyniesie żadnych efektów, a ponadto może być niebezpieczne. Lepiej przeznaczyć czas na zgłębienie informacji o suplementach, Dzięki temu zyskasz podstawy merytoryczne oraz pewność, że wybrane przez Ciebie suplementy dla sportowców są zbieżne z Twoimi celami treningowymi.