Wielokrotnie rozpoczynałeś przygodę z aktywnością fizyczną, jednak dotychczas nic z tego nie wyszło? Za każdym razem motywacja kończyła się po kilku lub kilkunastu treningach, a lenistwo ustępowało miejsca zapałowi? Nie martw się! Brak motywacji do treningów to bardzo powszechny problem, z którym boryka się wiele osób. Dzisiaj podpowiadamy, jak znaleźć w sobie wystarczającą motywację do treningów i nie poddać się a samym początku treningowej drogi!

Po pierwsze, powinieneś stworzyć szczegółowy plan treningowy. Jeśli zaplanujesz sobie trening o określonych porach w poszczególne dni tygodnia, na przykład we wtorek, czwartek i w sobotę o godzinie 16, łatwiej będzie Ci zrealizować plan niż w sytuacji, kiedy powiesz sobie “W tym tygodniu na pewno pójdę na siłownię” Szczegółowy plan sprawdzi się szczególnie u osób, które przekładają trening z uwagi na brak czasu – wpisz go w swój kalendarz, a taka wymówka przestanie Cię zadowalać.

Po drugie, zainwestuj w treningi. Jeśli kupisz karnet na siłownię, odpowiedni strój i podstawowe suplementy, takie jak kreatyna czy BCAA, nie zrezygnujesz tak łatwo. Nikt z nas nie lubi tracić pieniędzy, prawda? Odpowiednia inwestycja to jeden z najlepszych sposobów na zmotywowanie się do wyjścia na siłownię.

Po trzecie, wybierz taki rodzaj aktywności, jaki lubisz najbardziej. Jeśli Twoi koledzy lubią wyciskać na siłowni, nie oznacza to, że i Ty to polubisz. Może sprawdzisz się w pływaniu, bieganiu, w treningach crossfit czy kettlebell. Wypróbuj różne rodzaje aktywności fizycznej i przekonaj się na własnej skórze, która z nich będzie najlepsza dla Ciebie!

Podsumowując, zmotywowanie się do treningu nie jest łatwe, jednak aby skutecznie trenować, musisz podejść do sprawy indywidualnie. Zastanów się, co Ciebie blokuje w pójściu na trening i w miarę możliwości zlikwiduj te czynniki, a wszystko powinno pójść dobrze!